Nawigacja
Biblioteka internetowa
Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 306
Najnowszy użytkownik: czczcz
Losowa fotografia
Reklama
MEN

MIASTO BYDGOSZCZ

KURATORIUM OŚWIATY BYDGOSZCZ

MUKS

SZKOŁA PŁYWANIA AQUARIUS

PORTAL OSIEDLOWY

Statystyki reklamowe
PROGRAMY ZS26
PROGRAMY REALIZOWANE
W ZS26
Szkoła myślenia
Strona Przyjazna Młodzieży

poz 105
Szkoła Bezpiecznego Internetu
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Przyjazna Dzieciom
Telefon w sprawie dzieci
Od grosika do złotówki
Komunikat Dyrektora Szkoły w sprawie organizacji roku szkolnego 2018/2019


Komunikat Dyrektora Szkoły w sprawie organizacji roku szkolnego 2018/2019


Szanowni Państwo!

        W przyszłym roku szkolnym 2018-2019 nasza szkoła będzie liczyła 46 oddziałów (klas) i gdyby zajęcia miały się odbywać w jednym budynku, trwałyby do późnego wieczora. Dlatego (przewidując taką sytuację) Rada Miasta Bydgoszczy przyznała Szkole Podstawowej nr 60 budynek po byłym Gimnazjum nr 16 przy ul. Kragujewca 10. Budynkiem tym zarządzamy już od 1 września tego roku, pomimo to wszystkie zajęcia w tym roku szkolnym odbywają się przy ul. Glinki 117.
        Do dnia dzisiejszego nie zostały podjęte żadne decyzje związane z przyszłym rokiem. Trwają rozmowy o przeniesieniu klas siódmych, ósmych i gimnazjalnych (sale lekcyjne są przystosowane do klas starszych). Natomiast wszystko robimy, by nie było zmian wychowawców i nauczycieli uczących. Jeżeli wynikną, to jak co roku z przyczyn niezależnych (przyczyną są choroby, odejście na emeryturę, utrata etatu, wygaśnięcie umowy, niezbędne potrzeby wynikające z organizacji itp.) Jak do tej pory miało miejsce pierwsze spotkanie z nauczycielkami języka polskiego. Po spotkaniu nie zapadły żadne decyzje, gdyż panie mają przedstawić propozycje na organizację przyszłego roku. W momencie, kiedy zakończą się konsultacje z wszystkimi nauczycielami, zostanie zorganizowane spotkanie z rodzicami (na sali gimnastycznej) i przedstawiony zostanie projekt. Wszelkie dywagacje, które ukazują sie w Internecie nie mają żadnego pokrycia z rzeczywistością.
        Budynek który otrzymaliśmy w zarząd po Gimnazjum nr 16 pozwoli nam usprawnić organizację i rozwiąże wiele problemów (np. obiady będą mogły być wydawane bez ograniczeń w dwóch stołówkach jednocześnie; egzaminy zewnętrzne przeprowadzane będą w spokoju bez potrzeby zwalniania całej szkoły; biblioteka znajdzie dodatkowe pomieszczenia dla księgozbioru, wolne pomieszczenia pozwolą na organizację dodatkowych zajęć pozalekcyjnych - obecnie brak pomieszczeń jest poważną przeszkodą; zajęcia szkolne będą kończyć się w porze poobiedniej.) Powiększenie bazy dydaktycznej dla szkoły zwiększa komfort pracy i nauczania. Jest to kwestia odpowiedniej organizacji pracy. Chciałbym zauważyć, że szkoła już korzysta z obiektów sportowych BKS Chemik, a teren szkoły przy ul. Kragujewca przylega do terenu klubu. Proszę sobie wyobrazić, jak duże problemy organizacyjne wynikłyby, gdyby klub przestał wpuszczać naszych uczniów na swój teren. Natomiast teren szkolny przy ul. Kragujewca 10 od września jest nasz i nie musimy w przyszłym roku chodzić po prośbie. Prosiłbym państwa o zaufanie i cierpliwość, gdyż planowanie w tym roku wymaga czasu i rozwiązania wielu problemów.

Łączę wyrazy szacunku

Leszek Gozdek

admin dnia 08 listopad 2017 13:47 · 0 komentarzy · 1226 czytań · Drukuj

Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
.
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
BIP
Nasz Patron - Hubert Wagner
Roku Kanału Bydgoskiego
Bydgoszcz Inaczej
II Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej
Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej
Najczystsza w Polsce
Festiwal Szachowy
BKS Transfer Bydgoszcz
MUKS bydgoszcz
MUKS Rekin
Stowarzyszenie